مقام ها در ریاست جمهوری افغانستان، اعلام کردند که چهارمین نشست سه جانبه، بین سران کشورهای افغانستان، پاکستان و بریتانیا در لندن برگزار شده است.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری کشور، با نشر خبرنامه ای گفته است که رییس جمهور کرزی، نواز شریف، صدر اعظم پاکستان و دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا، در چهارمین نشست سه جانبه لندن، روی مسایل مبارزه با ترورزیم باهم صحبت کرده اند.


    مطلب مرتبط

   
۱   سفر هیات شورای عالی صلح افغانستان به پاکستان برای دیدار با ملا برادر

۲   بریتانیا نقشه‌یی متفاوت از پاکستان برای افغانستان ندارد!

۳   برخى افغان هاى مقيم اروپا تازه به کابل آمدند تا افغانستان را از بحران نجات دهند

موضوعات مرتبط

پروسه صلح
براساس خبرنامه، سران هر سه کشور در این نشست روی برقراری صلح در منطقه، مبارزه با تروریزم و افراطیت و همکاری های اقتصادی میان افغانستان و پاکستان، نیز تاکید کرده اند.
سومین نشست سه جانبه لندن، بین سران کشورهای افغانستان، بریتانیا و پاکستان سال گذشته، در لندن پایتخت بریتانیا برگزار شد.
در این نشست سران این سه کشور، باهم توافق و تعهد کردند که تا شش ماه دیگر در افغانستان صلح را برقرار کند.
اما با گذشت شش ماه، نه تنها صلح در افغانستان برقرار نشد؛ بلکه حملات راکتی نظامیان پاکستان، بر مناطق ولایات شرقی افغانستان، گسترش یافت.
حملات راکتی نظامیان پاکستان بر مناطق شرقی افغانستان روابط کابل و اسلام متشنج شد.
پس از آن نظامیان پاکستان و افغانستان، در لسوالی گوشته ولایت ننگرهار، نیز باهم درگیر شدند که در نتیجه، چندین سرباز مرزی دو کشور کشته و زخمی شدند.

سفر هیات شورای عالی صلح به پاکستان

با این حال چهارمین نشست سه جانبه لندن، عصر روزگذشته(سه شنبه هفت عقرب) بین سران کشورهای افغانستان، بریتانیا و پاکستان برگزار شده است.
براساس خبرنامه ریاست جمهوری، در این نشست سران سه کشور در رابطه به نقش پاکستان در پروسه صلح افغانستان، باهم صحبت کرده اند.
همچنان در خبرنامه ریاست جمهوری آمده است: "سران سه کشور در این نشست با هم توافق کردند تا هیات شورای عالی صلح افغانستان در آینده نزدیک به پاکستان سفر و با ملا برادر دیدار و گفتگو کنند."
براساس خبرنامه، در نشت سه جانبه لندن، سران کشورهای افغانستان، پاکستان و بریتانیا، نیز توافق کرده که وزرای داخله پاکستان و افغانستان، در قسمت تامین امنیت محلات رفت و آمد مرزی بین دوکشور، باهم دیدار کنند.
در خبرنامه ریاست جمهوری تاکید شده، در چهارمین دور نشست سه جانبه لندن، سران سه کشور برای از بین بردن لانه های تروریستان باهم به توافق رسیده اند.

سفر نوازشریف به افغانستان

مقام ها در ریاست جمهوری افغانستان می گویند، حامدکرزی در چهارمین دور نشست سه جانبه لندن، از نواز شریف صدراعظم پاکستان دعوت کرده که در هفته های بعد، به افغانستان سفر کند.
براساس خبرنامه ریاست جمهوری، نواز شریف، دعوت رییس جمهور کرزی را جهت یک سفر رسمی به کابل پذیرفته است.
همچنان در خبرنامه تاکید شده که نواز شریف صدراعظم پاکستان، در هفته های آینده به افغانستان سفر خواهد کرد.