مقام‌های امنیتی افغان روز جمعه گفته اند که درنتیجۀ حملۀ ۴ طالب مسلح برهوتل کابل سرینا پنج شنبه شب ۹ تن به شمول ۴ شهروند خارجی کشته شدند. وزارت داخله گفته است که دراین رویداد ۲ خانم افغان، ۲ خانم خارجی ویک کودک نیز کشته شده اند.


    مطلب مرتبط

   
۱   یک زن در نورستان چهار طالب را کشت

۲   امنیت ملی: پاکستان اعضای شبکه‌ی حقانی را به مناطق امن انتقال داده است

۳   منطقه شاخ ولسوالی قیصار به کنترول طالبان در آمد

موضوعات مرتبط

طالبان

گفته می‌شود که مهاجمان جنگ افزارهای شان را در جراب‌های شان پنهان کرده بودند. سخنگوی وزارت داخله، صدیق صدیقی به خبرنگاران گفته است که " حوالی ساعت ۶ شام ۴ مهاجم ظاهرأ به شکل مهمان برای صرف نان شب وار هوتل شدند و ساعت ۹ شب به تیراندازی بالای مهمانان پرداختند."

وی گفته است که تمامی مهاجمان زیر سن ۱۸ سال بودند. آقای صدیقی می‌افزاید که تمامی مهاجمان پس از درگیری نزدیک به سه ساعت از سوی نیروهای افغان از پا درآمدند.

دراین رویداد دو محافظ هوتل نیز زخم برداشته اند. طالبان شورشی با پخش خبرنامه مسؤولیت این رویداد را برعهده گرفته اند. طالبان هوتل کابل سرینا را در سال ۲۰۰۸ میلادی هدف قرار دادند که درآن حمله ۸ را کشتند.

این درحالیست که نتیجۀ حملۀ گروهی از حمله کننده‌گان انتحاری در ولایت ننگرهار یک دانشجو و ده پولیس به شمول آمر حوزۀ اول امنیتی، دگروال امین الله کشته شدند و چهار ده سرباز پولیس دیگر زخم برداشته اند.

حملات طالبان درحالی شدت می گیرد که طالبان در آوایل این ماه شهروندان کشور را مبنی بر اشتراک نه کردن در انتخابات ریاست جمهور هُشدار داده اند.


اخبار بیشتر از ولابت کابل
   
۱ حمله طالبان بر میدان هوایی کابل
۲ ماجرای خوابگاه دانشگاه کابل جدی است باید راه حلی برای آن جست
۳ برخورد ۲ موشک بر میدان هوایی کابل

موضوعات مرتبط

کابل