مقام های ولایت هلمند از امنیت دور دوم انتخابات اطمینان می دهند و می گویند با وجود تلاش های فراوان مخالفان مسلح دولت برای برهم زدن امنیت در این ولایت، نیروهای امنیتی تدابیر جدی گرفته اند.

مقام های امنیتی این ولایت نیز می گویند که نیروهای امنیتی این ولایت چندین برنامه ویران گرانۀ طالبان را برهم زده اند.

والی هلمند از جلوگیری چندین حمله مخالفان مسلح دولت در این ولایت خبر می دهد و می گوید که نیروهای امنیتی در ولایت هلمند تدابیر خوبی برای برگذاری دور دوم انتخابات گرفته اند.

محمد نعیم والی هلمند می گوید: " عمدتآ توجه مخالفان مسلح دولت بیشتر به هلمند است. این مخالفان درآن زمان که حاکمیت طالبان بود، اکثرآ در رهبری نظامی و سیاسی شان تشکیلات شان بیشتر در ولایت هلمند بود. آنان اقدامات بیشتر خود را دراین ولایت متمرکز کرده اند."

ازسویی هم رییس امنیت ملی هلمند می گوید که بیش از پانزده حملۀ مخالفان مسلح دولت در دور نخست انتخابات خنثی شده بود و تلاش ها برای جلوگیری از هر گونه حمله احتمالی مخالفان مسلح دولت ادامه دارند.

جنرال محمد نعیم مومن ریس امنیت ملی هلمند می گوید: " برای این انتخابات، دشمن کاملآ آماده گی گرفته است و با تمام توان اکمالات خود را برای برهم زدن امنیت انتخابات پیش رو انجام می دهند."

نصر الله گرمسیر آمر امنیت فرماندهی پولیس هلمند می گوید: " ما کوشش می کنیم تا به هیچ صورت پولیس به نفع کدام کاندید کارنکند و انتخابات به شکل خوب سپری شود."

قدرت الله نقشبندی رییس کمیسیون مستقل انتخابات هلمند می گوید: " دفتر ما آماده گی دارد که انتخابات در ولایت هلمند راه اندازی شود و پیکار های انتخاباتی را بررسی کنیم."

این مقام ها از باشنده گان هلمند می خواهند که بی هیچ هراسی در انتخابات دور دوم شرکت کنند و به نامزد دلخوا شان رای بدهند.


اخبار بیشتر از ولابت هلمند
   
۱ منطقه شاخ ولسوالی قیصار به کنترول طالبان در آمد
۲ قوماندان امنیه هلمند از وظیفه اش برکنار شد
۳ هلمندِ خونین و همسایه‌دوستیِ رییس‌جمهور!

موضوعات مرتبط

هلمند