در این رقابت که صبح روز جمعه از قصر درالامان تا ورزشگاه غازی کابل برگزار شد، ده ها تن از ورزشکاران بایسکلران حضور داشتند.

آقای عبدالله عبدالله که خود نیز هنگام برگزاری این رقابت حضور داشت، بهبود ورزش را یکی از برنامه های دولت آینده اش می داند.

در این رقابت بایسکلرانی، پیر، جوان و نوجوان با هر نوع بایسکلی که در اختیار داشتند به هدف پشتیبانی از عبدالله عبدالله، حضور یافتند.

آقای عبدالله عبدالله رشد ورزش را در سال های اخیر چشمگیر می داند و می گوید که پس از پیروزی یکی از اهدافش تقویه ورزش در کشور خواهد بود.

عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری می گوید: " توانایی ها و ظرفیت هایی که ورزشکاران ما دارند، چه در ورزش های تیمی و چه در ورزش های انفرادی، و این را که در نظر بگیریم، زمینه تقویه ورزش بسیار زیاد وجود دارد در سرتاسر کشور. ورزش را ما تنها وسیله تفریح نمی دانیم، بلکه به سلامت وطن، به سلامت مردم، به سلامت جسمی و معنوی افراد و شهروندان کشور مفید است؛ به این ترتیب به آن نگاه می کنیم."

در همین حال آقای عبدالله عبدالله خواستار زنده ساختن ورزش های عنعنه یی و ملی در کشور شد.

عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری گفت: " ورزش های عنعنه یی بسیار مهم است که احیا شود، تشویق شود و ورزش هایی است که مخصوص افغانستان است و افغانستان به نام آن ها در گذشته شناخته شده بود و رشد و تقویه آنها مهم است."

رئیس سازمان توسعۀ ورزش هدف از برگزاری این رقابت بایسکلرانی را پشتیبانی از عبدالله عبدالله می گوید.

سید محمود ضیا دشتی رییس سازمان توسعۀ ورزش و جوانان می گوید: " ما به منظور پایه گذاری یک دولت جوان، کارا و توانا این بار خواستیم حمایت خود را با یک ابتکار جدید، همایش و مسابقات بایسکلرانی از تیم اصلاحات و همگرایی از داکتر عبدالله عبدالله اعلام کنیم. البته من به نماینده گی از یک کتله بزرگ نسل جوان و قشر پاک جامعه که ورزشکاران است، حمایت خود را از عبدالله عبدالله اعلام می کنم."

این رقابت به فاصله ده کیلومتر در دو بخش بایسکل های فنی و غیر فنی برگزار شد و در پایان به افراد برتر جوایز نقدی داده شد.


اخبار بیشتر از ولابت کابل
   
۱ حمله طالبان بر میدان هوایی کابل
۲ ماجرای خوابگاه دانشگاه کابل جدی است باید راه حلی برای آن جست
۳ برخورد ۲ موشک بر میدان هوایی کابل

موضوعات مرتبط

کابل