به دنبال پیکارهای پی هم انتخاباتی، کاروان های انتخاباتی عبدالله عبدالله به روز شنبه به ولایت کاپیسا رسیدند و با استقبال گرم مردم کاپیسا روبرو شدند.

داکتر عبدالله عبدالله در این گردهمایی با سپاس گذاری از اشتراک گستردۀ مردم کاپیسا در نخست انتخابات، از آنان خواست تا با رفتن به پای صندوق های رای ارادۀ قاطع شان را به نمایش گذارند.

عبدالله عبدالله که در میان هزاران تن از هواداران اش در این ولایت سخن می گفت، بر توسعه و رشد متوازن ولایت های کشور تأکید می ورزد و می گوید کاپیسایان نیز نقش مهمی در تشکیل حکومت آیندۀ کشور خواهند داشت.

نامزد ریاست جمهوری، داکتر عبدالله عبدالله گفته است که: « تمام مردم کاپیسا را نور چشم خود می دانیم و همه را برادر و خواهر خود می دانیم و خود را خدمت گذار تمام مردم می دانیم. هیچ وقت تبعیض، دوبینی و دوگانی در رفتار، در گفتار و در عمل ما دیده نخواهد شد».

آقای عبدالله می گوید با پیوستن شخصیت های بزرگ سیاسی کشور به دستۀ انتخاباتی اصلاحات و هم گرایی، این دسته به رسیدن به پیروزی نزدیک و نزدیک تر شده است. آقای عبدالله عبدالله از مردم کاپیسا می خواهد تا به روز بیست و چهارم ماه جوزا به پای صندوق های رأی بروند و از حق رأی شان در تعیین زعیم ملی شان استفاده کنند.

نامزد ریاست جمهوری، داکتر عبدالله عبدالله گفته است که: « صدای ما به مردم افغانستان صدای اطمینان بخش است. پیام ما به مردم افغانستان پیام امیدوار کننده است. ما به شعارهایی که می گویند اگر انتخابات را نبردیم می میریم پیش از پیش دست رد گذاشتیم».

درهمین حال گل آغا شیرزی که به ولایت کندهار رفته است، در میان جمعی از هواداران اش می گوید که هدف اش از پشتیبانی از دستۀ انتخاباتی آقای عبدالله خدمت به کشور بوده است و هیچ هدفی دیگر در پی آن نهفته نیست.

نامزد پیشین ریاست جمهوری، گل آغا شیرزی گفته است که: « ما پیشنهاد هیچ چوکیی را نکرده ایم. من یک مسلمان و افغان هستم و به والله و بالله هیچ چوکی ولایت، ریاست و وزارت را نکرده ام».

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به روز بیست و چهارم ماه جوزا برگذار خواهد شد. تمامی شهروندان افغانستان انتظار پی آمدهای خوب این انتخابات هستند و آرزو می کنند که با روی کار آمدن حکومت تازه افغانستان بتواند که از ثبات سیاسی، امنیتی و اقتصادی برخوردار شود.


اخبار بیشتر از ولابت کاپیسا
   
۱ پشتیبانی مردم کاپیسا از عبدالله عبدالله
۲ انتخابات در دو ولسوالى کاپيسا با مشکل مواجه شد
۳ شمارى از حاميان کرزى در کاپيسا هدف حمله قرارگرفتند

موضوعات مرتبط

کاپیسا