مقام های امنیتی گفته اند که گروهی از انتحارکننده گان مسلح بامداد پنج شنبه میدان هوایی کابل را تحت آماج قرار دادند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

جنرال محمد ایوب سالنگی معین امنیتی وزارت داخله به طلوع نیوز گفته است که حوالی ساعت ۰۴:۲۰بامداد شماری از شورشیان در ساختمان نیمه کاره در منطقه قصبه، در نزدیکی میدان هوایی کابل موضع گرفتند و به تیراندازی پرداختند.

سخنگوی وزارت داخله صدیق صدیقی گفته است که شمار مهاجمان به شش تن می رسید.

گفته می شود که چهار تن از شورشیان در تیراندازی متقابل نیروهای افغان کشته شدند و دو تن دیگر شان مواد انفجاری همراه شان را برای ورد و حفاظت همکاران شان منفجر ساختند.

درگیری پس از نزدیک به ۵ ساعت حوالی ۰۹:۰۰ صبح بدون تلفات به نیروهای افغان پایان یافت.

گفته می شود هدف حمله شورشیان بر میدان هوایی هدف قرار دادن چرخبال های نظامیان افغان بوده است.

دراین درگیری نیروهای افغان حمایت هوایی نیروهای خارجی را با خود داشتند.

آقای سالنگی گفته است که دراین رویداد هیچ آسیبی به نظامیان، غیرنظامیان و میدان هوایی نرسیده است.

یک مقام نظامی گفته است که دو موشک امروز از سوی شورشیان به میدان اصابت کرده است، اما هیچ آسیبی به چرخبال ها وارد نشده است.

حق نواز حقیار فرماند پولیس سرحدی میدان هوایی کابل به طلوع نیوز گفته است که دراین رویداد هیچ خسارتی به میدان هوایی وارد نشده است.

آقای حقیار گفته است به دلیل حفاظت مسافرین تمامی پروازها به تعویق افتاده است و به زودی میدان به روی نشست و برخاست طیاره ها آماده خواهد شد.

طالبان با گرفتن مسوولیت رویداد امروزی ادعا کرده اند که تلفات سنگینی به نیروهای افغان وارد کرده اند. چیزی که نیروهای افغان آنرا رد کرده اند.

دریک ماه گذشته این سومین حمله بر میدان هوایی کابل گفته شده است.


اخبار بیشتر از ولابت کابل
   
۱ حمله طالبان بر میدان هوایی کابل
۲ ماجرای خوابگاه دانشگاه کابل جدی است باید راه حلی برای آن جست
۳ برخورد ۲ موشک بر میدان هوایی کابل

موضوعات مرتبط

کابل